Socomec Kontrol ve Güç Çözümleri


Güç yönetimi ve personel ve aktiflerin korunması    

    Anahtarlama ve değiştirme ürünlerinin lider üreticisi olarak, Socomec, sigorta ve elektronik koruma ve yalıtım kontrol için de çözümler önermektedir.

    Aşağıdakiler için lider bir üreticinin uzmanlığından yararlanın :

  • güvenliği sağlanmış yüksek kaliteli enerji sürekliliği,
  • personel ve aktiflerin korunması
  • optimal elektrik şebekeleri

    Size, standart veya özel çözümler ve tüm uygulamalarınıza adapte edilen uzmanlık hizmetleri sunmaktayız.


Elektrik tesisatlarının anahtarlanması ve güvenliğinin sağlanması    

    Anahtarlama sistemleri elektrik tesisatları için temel önemde cihazlar içermektedir.

    Dağıtım devresinin tüm seviyelerinde kurulu olan bu cihazların fonksiyonları şebeke parçalarının veya elektrik ekipmanının güvenliğini sağlamak ve izole etmektir.

    Çözümlerimiz, endüstri veya hizmet sektöründeki elektrik dağıtımından PV gücü üretimine kadar birçok uygulama için idealdir. Halihazırda, yelpazemiz pazarda mevcut olan en geniş ürün yelpazelerinden biridir: 16A'dan 5000A'ya kadar, görünür kırılma, manuel, motorize veya trip fonksiyonlu, açık monte edilmiş veya muhafaza içinde ve IEC, UL veya CCC gibi uluslararası standartlara tümüyle uyumlu.


Güç kaynağı sürekliliği ve elektrik dağıtımı    

    Gerek endüstri, sağlık sektörü, hizmetler, gerek IT için, elektrik enerjisinin sürekliliği kritik bir faktördür. Şebeke beslemesi değiştirmede uzmanlar olarak, Socomec, ATS baypasımız gibi daha eksiksiz çözümlerle birlikte, manuel, motorize/ uzaktan (RTSE) veya otomatik (ATSE) değiştirme uygulamalarının, eksiksiz ve yenilikçi aralığını sunmaktadır.

    Süreklilik, modüler veya endüstriyel versiyonlarda, 25 A'dan 3200 A'ya kadardır, bu şebeke değiştirme cihazları, iki devre arasındaki veya bir şebeke ile bir jeneratör düzeneği arasındaki güç transferi için kusursuz bir şekilde adapte edilmiştir.

    Optimize edilmiş süreklilik ve tesisatınızın çalışma ömrü için, DIRIS A80, koruyucu bakım işlemlerini yürütmek amacıyla, yalıtım izleme ve kontrol sağlamaktadır.


Tesisatlar, ekipman ve kişilerin korunması    

    Elektrik arızası sonuçları ciddi olabilir ve sektör ne olursa olsun şirketleri olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, Socomec çözümleri, kişileri ve her türlü nötr sistem şebekesindeki ekipmanı korumaktadır: IT, TT, TN.

    Biz, yalıtım izleme dahil olmak üzere, diferansiyel koruma, aşırı akım veya aşırı gerilimlere karşı koruma açısından, gereksinimleriniz için doğru çözümleri seçmenizde, yardım ve yol göstermek için hazırız.

    Ayrıca, birçok çalışma şartında devre kesiciler üzerinde inkar edilemez avantajlar sunan güvenilir ve zaman içinde kendini kanıtlamış teknoloji olarak, sigortaya dayalı koruma çözümlerimizde geniş seçeneklere sahibiz.


Anahtarlama uygulamalarınız için emniyet ve güvenirlik    

    Kaynak anahtarlamada eşsiz bir standart oluşturan SOCOMEC, enerji dağıtımınızın sürekliliğini ve dolayısıyla kullanılabilirlik oranını garanti etmek için daha verimli yöntemler sağlamak amacıyla yenilik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

     ‘Küçük’ COMO C el kumandalı komütatör anahtarından ATyS p otomatik komütatör anahtarına kadar anahtar çeşitleri standart olarak ihtiyaçların büyük bir kısmını karşılar.

25 A'dan 6300 A'ya kadar tüm anahtarlama uygulamaları için ürünler    

    SOCOMEC komütatör anahtarları sadece Normal/Takviye işletimi için değil, aynı zamanda yükleri anahtarlamak veya cihazları toprağa bağlamak için de kullanılır.


Manuel Transfer Şalterleri

Ürün ResmiÜrün AdıAçıklama
COMO C COMO C 25'den 100A'ya kadar çok kutuplu komütatör anahtarları
SIRCO M SIRCO M 25'den 125A'ya kadar pozitif kesme gösterimli modüler komütatör anahtarları
SIRCO VM1 SIRCO VM1 63'ten 125A'ya kadar görünür kesmeli modüler komütatör anahtarları
SIRCOVER SIRCOVER 125'ten 3200A'ya kadar çok kutuplu komütatör anahtarları
SIRCOVER ATS Bypass SIRCOVER ATS Bypass 125'den 1600A'ya kadar pozitif kesme gösterimli çok kutuplu komütatör anahtarları
SIRCOVER PV SIRCOVER PV 200'den 630A'ya kadar fotovoltaik uygulamalar için çok kutuplu komütatör anahtarları

Motorlu Transfer Şalterleri

Ürün ResmiÜrün AdıAçıklama
ATyS M ATyS M 40'tan 160A'ya kadar uzaktan kumandalı modüler transfer anahtarı
ATyS S / ATyS d S ATyS S
ATyS d S
40'tan 125A'ya kadar uzaktan kumandalı modüler transfer anahtarı
ATyS r / ATyS d ATyS r
ATyS d
125'den 3200A'ya kadar uzaktan kumandalı modüler transfer anahtarı
ATyS d H ATyS d H 4000'den 6300A'ya kadar uzaktan kumandalı modüler transfer anahtarı

Otomatik Transfer Şalterleri

Ürün ResmiÜrün AdıAçıklama
ATyS M ATyS M 40'tan 160A'ya kadar modüler, otomatik kontrolör
ATyS t ATyS t Trafo / trafo uygulamaları yönetimi için 125'den 3200A'ya kadar otomatik kontrolör
ATyS g ATyS g Trafo / genset (jeneratör seti) uygulamaları yönetimi için 125'den 3200A'ya kadar otomatik kontrolör
ATyS p ATyS p Enerji yönetimi ve iletişim amaçlı fonksiyonlara sahip, 125A'den 3200A'e kadar otomatik kontrolörler

Diğer Ürünler

Ürün ResmiÜrün AdıAçıklama
ATyS M ATyS M - Güvenlik ve performansı birleştiren transfer çözümü

    Socomec transfer şalteri, kararsız veya kesintiye uğramış öncelikli enerji kaynağınızdan yedek kaynağa emniyetli transfer yoluyla güç kaynağınızı korumanızı sağlar. Hızlı transfer, kesinti süresininin kısalmasında önemli rol oynar. Güç anahtarlaması ve kontrolün tek ürün üzerine entegre edilmesi kolay kurulum ile yüksek performansa imkan tanır. 40A' den 160A' e kadar olan transfer şalterleri ürün gamını keşfedin.

MODULYS GP - Green Power 2.0 serisi MODULYS GP - Green Power 2.0 serisi - IT altyapınızda öngörülemeyen evrimlere cevap verin

MODULYS GP, sürekliliği maksimum seviyeye çıkarmak, maliyetleri düşürmek ve gelecekte ortaya çıkabilecek herhangi bir öngörülemeyen talebe yanıt vermek amacıyla IT altyapıları talebini karşılayan yeni bir yenilikçi, modüler UPS neslidir. Avrupa'da tasarlanmış ve üretilmiş olan MODULYS GP, maliyet-etkin ve hızlı bir konuşlandırmanın yanı sıra kısa vadeli kapasite ve uzun vadeli büyüme gereksinimlerine yanıt vermek amacıyla mutlak iş devamlılığı sağlar ve IT altyapılarına esneklik kazandırır.

Ölçüm, izleme ve güç kalitesi Gelişen dünyada Socomec ile yerinizi alın

Kurulum ve bağlantılara yüksek derecede esneklik getiren ve kolay yapılandırma özellikleri ile ölçüm dünyasında devrim yaratan DIRIS Digiware sistemi teknolojik yeniliklerin merkezi Doğruluk ve işlevsellik anlamındaki eşsiz performans ile bu yenilikler, DIRIS Digiware' i elektrik enerjisi kalitesi tüketimi ölçümü ve izlemesi için en verimli çözüm haline getiriyor.

DIRIS BCMS 720 DIRIS BCMS 720

Veri merkezinin yönetimini, elektrik tüketimi seviyelerini hassas izleme yoluyla kolaylaştırmak. Bu kompakt ünite tüm PDU veya CHP tipi santrallerinin kolayca entegre edilebilir ve bu nedenle sunucuların yakın bir konumda yer alabilir. Yeni veya mevcut tesisler için Kolayca adapte edilebilir ve arayüzü ile sistemi denetleyebilirsiniz.

ATyS ATyS ailesi : Her uygulama için tamamen güvenli transfer

ATyS serisi, yük altında açma kapasitesi ve iki kullanım şekli(Otomatik ve Elle kumanda) sayesinde kolay kullanılabilir ve %100 güvenli bir çözümdür. Uygulamanıza uygun olarak beş farklı seri mevcuttur. 125A’ den 3200A’ e kadar olan tüm transfer şalteri ürün gamını keşfedin.

ATYS S ATYS S - Güvenli, rekabetçi ve kullanıcı dostu, yeni Uzaktan Transfer Anahtarlama Ekipmanımızı keşfedin

“Enerji Kontrolü ve Güvenlik” uzmanları tarafından tasarlanan ATyS S 125 A (< 90 kVA / 415 Vac) yüklere kadar Genset Bekleme Güç Uygulamaları için açık teknik avantajlar ve farklılıklar sunar.

ITYS ITYS - 1'den 10 kVA'ya kadar Güvenilir ve çok yönlü güç koruması

Gerçek çevrimiçi çift çevrim teknolojisi (VFI) yüksek kullanılabilirlik ve tam güç koruması sağlar. ITYS, sabit çıkış voltajı ve frekans regülasyonu sayesinde çeşitli uygulamalar, çalışma ortamları ve jeneratör setleri ile uyumludur. Aşırı yük veya arıza durumunda otomatik baypas yükü beslemeye devam eder.

GREEN POWER 2.0 GREEN POWER 2.0 - İşlerinizin sürekliliği için yüksek kullanılabilirlik ve güç kalitesi çözümü

Green Power 2.0 UPS ürün grubu rakipsiz enerji verimliliğini uyumlu güç faktörü ile birleştirir ve size veri merkezi kullanılabilirliği için en üst seviyede kritik güç çözümü sunar. Toplam yük koruması sağlayarak işlerinizi korur ve IT altyapınızın kullanılabilirliği ve arıza duruş süresi riski olmadan genişletilmesine imkan tanır. Ve enerji saklama ve izleme çözümleri sunan STS ürün grubumuzla, hataları önlemek, ağınızı yönetmek, maliyetlerinizi azaltmak ve CO2 emisyonlarını düşürmek için tüm araçlara sahip olursunuz.

DIRIS A80 DIRIS A80 - Enerji ölçümü ve yönetimi sistemleri

DIRIS A80, elektrik tesisatları için görüntüleme ve ölçüm cihazıdır. DIRIS A60' ın enerji izleme işlevine ve zararlı olayların tespit ve kaydedilmesi özelliğinin yanısıra, DIRIS A80 TN-S ve TT şebekelerde kaçak akımları da gösterebilmektedir.